niedziela, 10 grudnia, 2023
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
AktualnościSzkołauczniowieWażne strony

“Świętujemy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości – Lekcja Patriotyzmu, Występy Uczniów i Grochówka po Żołniersku”

Pamięć o Bohaterach Niepodległości!

W miniony piątek, cała społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. gen. W. Sikorskiego w Siedlcach uroczyście uczciła 105. rocznicę odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Akademia, która odbyła się w ramach obchodów, była wyjątkowym wydarzeniem. Uświetnili ją niezwykli uczniowie, prezentując wzruszające występy. Śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze, a hymn państwowy poprzedziły werble z akompaniamentem trąbki, niosąc ducha narodowej dumy.

W trakcie uroczystości złożono kwiaty i zapalono znicz pod pomnikiem patrona szkoły, gen. W. Sikorskiego, uczczonego bohatera walk o niepodległość Polski.

Szczególnym punktem programu było wzruszające przemówienie pani dyrektor Agnieszki Zalewskiej-Wróbel, w którym odnosząc się do definicji Niepodległości, podkreśliła jej znaczenie, szczególnie dla młodych Polaków. Zanaczyła również, iż  Patriotyzm jest kluczem do Niepodległości. To przemówienie z pewnością na długo  pozostanie w naszych sercach i umysłach.

Cieszmy się z naszej wolności, pielęgnujmy dziedzictwo bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości, i pamiętajmy o wartościach, które kształtują naszą wspólną historię.

Po części oficjalnej dyrekcja wraz z restauracją MostoStalówka zaprosiła zgromadzonych na pyszną grochówkę po żołniersku, aby pokrzepić ciała i po żołniersku uczcić pamięć żołnierzy walczących o niepodległość.

 

Niech żyje Wolna i Niepodległa Polska!