sobota, 20 lipca, 2024
Zesp贸艂 Szk贸艂 Ponadpodstawowych Nr 5
Aktualno艣ciSamorz膮dSzko艂auczniowie

馃帗馃専 Po偶egnanie Absolwent贸w i Uroczysto艣膰 z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja! 馃嚨馃嚤 馃嚨馃嚤

,,Ka偶de po偶egnanie jest nowym pocz膮tkiem”

馃専Dzie艅 26 kwietnia, to szczeg贸lny dzie艅 w historii naszej szko艂y.馃専

Uroczyste zako艅czenie edukacji dla klasy V technikum to nie tylko moment po偶egnania z murami szko艂y, ale tak偶e czas refleksji nad osi膮gni臋ciami i wspomnieniami, kt贸re b臋d膮 ich inspirowa膰 w kolejnych etapach 偶ycia.馃帗

To niezwyk艂e wydarzenie po艂膮czyli艣my z upami臋tnieniem 艣wi臋ta uchwalenia Konstytucji 3 maja, kt贸rej obchody wpisuj膮 si臋 w bogat膮 histori臋 naszej Ojczyzny. Pani Dyrektor, skupiaj膮c si臋 w swoim przem贸wieniu na znaczeniu i wadze Konstytucji dla ka偶dego Polaka, przypomnia艂a o warto艣ciach, kt贸re s膮 fundamentem naszego spo艂ecze艅stwa.

馃嚨馃嚤Uroczyste 艣lubowanie absolwent贸w by艂o wyj膮tkowym momentem, w kt贸rym ka偶dy z nas, wraz z absolwentami, potwierdzi艂 swoje zobowi膮zanie do s艂u偶by Ojczy藕nie i praworz膮dno艣ci. To nie tylko gest symboliczny, lecz tak偶e wyraz szacunku dla dziedzictwa, kt贸re otrzymali艣my od poprzednich pokole艅.馃嚨馃嚤

Przedstawiciele samorz膮du uczniowskiego i szkolny ch贸r wzruszyli swoj膮 piosenk膮 i 偶yczeniami sukces贸w w doros艂ym 偶yciu, w kt贸re w艂a艣nie wchodz膮 nasi maturzy艣ci. Ich serdeczne s艂owa by艂y jak promie艅 s艂o艅ca, kt贸ry roz艣wietla艂 nasze serca w tym wa偶nym dniu. Dodatkowo, maturzy艣ci otrzymali podarunki od klas m艂odszych, co by艂o nie tylko gestem przyja藕ni, ale tak偶e wyrazem wdzi臋czno艣ci za ich obecno艣膰 i wsparcie w ci膮gu minionych lat.

Dzi臋kujemy Wam, drodzy absolwenci, za Wasz trud, zaanga偶owanie i pasj臋, kt贸r膮 wniesiecie w 艣wiat. Jeste艣my dumni z Waszych osi膮gni臋膰 i ufamy, 偶e z nimi staniecie na wysoko艣ci ka偶dego wyzwania, jakie niesie przysz艂o艣膰. Dzi臋kujemy za to wzruszaj膮ce po偶egnanie i 艂ezk臋 w oku wychowawczyni, pani Anny Skorupskiej 鈽猴笍

Dodatkowym smaczkiem uroczysto艣ci by艂y podzi臋kowania dla pani Marioli Michalskiej za wspieranie idei upowszechniania wiedzy o ubezpieczeniach spo艂ecznych w艣r贸d m艂odzie偶y przez zaanga偶owanie szko艂y w projekt edukacyjny “Lekcje z ZUS”. Ponadto, nasze uczennice z klasy 3 technikum budownictwa Aleksandra Skolimowska, Patrycja Jaszczuk, Patrycja Kobyli艅ska, otrzyma艂y dyplomy uznania za udzia艂 w szkolnym etapie olimpiady “Warto wiedzie膰 wi臋cej o ubezpieczeniach spo艂ecznych”. Pani dyrektor og艂osi艂a r贸wnie偶 wyniki konkursu o nazwie “XXVIII Miejski Konkurs Tw贸rczo艣ci Dzieci臋cej i M艂odzie偶owej”, w kt贸rym Julia Mroczek (kl. 3 technik przemys艂u mody) zaj臋艂a I miejsce, a Oliwia Rafa艂ek (kl. I technik stylista) zaj臋艂a II miejsce. Us艂yszeli艣my r贸wnie偶 wyniki II szkolnego konkursu “Stroik Wielkanocny” pod przewodnictwem pani Beaty Dudziak: Amelia Koryci艅ska – I miejsce, Julia Mroczek – II miejsce, Zuzanna Romaniuk – III miejsce. Wyr贸偶nienia otrzyma艂y: Julia G艂膮biak, Aleksandra Mirkiewicz i Patrycja 艁ugowska.

Gratulujemy zwyci臋zcom konkurs贸w, a maturzyst贸w 偶egnamy z najserdeczniejszymi 偶yczeniami powodzenia na egzaminie maturalnym!聽馃専馃帗#Absolwenci2024#Konstytucja3Maja#Zako艅czenieEdukacji
Za przepi臋kne fotografie dzi臋kujemy pani Annie Harasim-Polak馃挐
聽聽