sobota, 20 lipca, 2024
Zesp贸艂 Szk贸艂 Ponadpodstawowych Nr 5
Aktualno艣ciSzko艂auczniowie

馃帀馃弳 Turniej Be the Best z emocjonuj膮cym udzia艂em ZSP 5! 馃弳馃帀

Dnia 28 maja nasza “Budowlanka” wzi臋艂a udzia艂 w mi臋dzyszkolnym turnieju dru偶ynowym Be the Best! 馃彨馃挭

Reprezentowali nas Rafa艂 Brodowski, B艂a偶ej Kaniewski z klasy 2tc oraz Kacper Malitka z klasy 4tc.

Turniej by艂 sprawdzianem umiej臋tno艣ci indywidualnych jak i grupowych. Nasi zawodnicy sprostali wymagaj膮cym testom dotycz膮cym ameryka艅skich prezydent贸w oraz historii i geografii, osi膮gaj膮c wyniki na poziomie ponad 50%!

W rundzie dru偶ynowej, nasi przyszli technicy programi艣ci b艂ysn臋li wiedz膮, odpowiadaj膮c bezb艂臋dnie na pytania dotycz膮ce znanych miejsc i instytucji w USA, zdobywaj膮c maksymalne 10 punkt贸w. 馃憦馃憦 Nieco trudniejsza okaza艂a si臋 runda dotycz膮ca znanych obywateli USA, gdzie uzyskali 9 na 15 mo偶liwych punkt贸w.

Runda trzecia to pytania otwarte z przemys艂u muzycznego, ka偶de warte 4 punkty. Nasi programi艣ci odpowiedzieli prawid艂owo na 4 z 5 pyta艅, co wraz z wynikiem z testu da艂o im imponuj膮ce 29 punkt贸w! 馃幎馃帳

Emocje si臋gn臋艂y zenitu podczas og艂oszenia wynik贸w. Do fina艂u dosta艂y si臋 cztery z o艣miu dru偶yn, a na trzecim miejscu, ex aequo z LO nr 4… nasz zesp贸艂 ZSP 5! 馃 O jeden punkt wyprzedzili艣my w eliminacjach LO nr 1! 馃敟

W finale Kacper, Rafa艂 i B艂a偶ej udzielili bezb艂臋dnych odpowiedzi na wszystkie pytania, tak samo jak uczniowie LO nr 2. Ostatecznie, z powodu ni偶szego wyniku w eliminacjach, zaj臋li艣my drugie miejsce w turnieju, poprawiaj膮c nasz wynik z zesz艂ego roku (miejsce czwarte). 馃

Gratulujemy naszym uczniom i dzi臋kujemy za wspania艂e emocje! 馃専馃帗馃殌

#ZSP5 #BeTheBest #Turniej #Sukces #DumaSzko艂y