wtorek, 22 października, 2024
AktualnościSzkołauczniowieWażne strony

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Co roku 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu podniesienie świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego na całym świecie, mobilizacji działań na rzecz wsparcia zdrowia psychicznego oraz walki ze stygmatyzacją osób z problemami psychicznymi.

Zdrowie psychiczne jest integralną częścią ogólnego dobrostanu. Problemy takie jak depresja, lęki czy stres mogą znacząco wpływać na nasze codzienne życie, relacje z innymi oraz zdolność do nauki. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas miał możliwość dbania o swoje zdrowie psychiczne i korzystania z dostępnych zasobów wsparcia.

Pod poniższym linkiem znajduje się wykaz telefonów pomocowych, z których zawsze możecie skorzystać w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Zachęcamy wszystkich do otwartej rozmowy na temat zdrowia psychicznego.

Pamiętajmy, że nikt nie jest sam, a pomoc jest zawsze w zasięgu ręki.

Wspierajmy się nawzajem i podejmujmy działania na rzecz lepszego zrozumienia oraz akceptacji zdrowia psychicznego w naszym społeczeństwie.

poradnik_pierwsza_pomoc_emocjonalna