wtorek, 22 października, 2024
AktualnościPedagog i psychologSzkołauczniowieWażne strony

Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez Przemocy – Nasza szkoła włącza się w działania!

W październiku 2024 roku wystartowała Ogólnopolska Kampania Dzieciństwo bez Przemocy, której celem jest przeciwdziałanie wszelkim formom krzywdzenia dzieci. Inicjatywa rozpoczęła się 8 października, a jej finał przypada na 19 listopada, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

W ramach kampanii nasi wychowawcy realizują szereg inicjatyw edukacyjnych, których celem jest:

• zwiększenie świadomości uczniów na temat problemu przemocy,
  • nauka rozpoznawania zagrożeń i unikania ich,
  • podnoszenie umiejętności szukania pomocy w sytuacjach trudnych,
  • reagowanie na przemoc w odpowiedni sposób.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy to nie tylko działania skierowane do uczniów. Zachęcamy również rodziców i nauczycieli do uczestnictwa w webinarach organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Tematyka tych spotkań obejmuje:

• profilaktykę przemocy wobec dzieci,
  • rozpoznawanie jej oznak,
  • udzielanie wsparcia emocjonalnego dzieciom, które mogą znajdować się w trudnych sytuacjach.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy skuteczniej reagować na przemoc oraz chronić dzieci przed jej konsekwencjami. Każdy z nas ma wpływ na to, by dzieciństwo było bezpieczne, pełne wsparcia i wolne od przemocy.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku, gdzie na bieżąco będziemy informować o działaniach podejmowanych w ramach kampanii.

Razem możemy stworzyć świat, w którym każde dziecko czuje się bezpieczne!