800 800 605 – ruszyła całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki działa anonimowa, całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów Pomagamy

Pod numerem telefonu 800 800 605 młodzież, rodzice, nauczyciele będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych.

Po okresie izolacji wielu młodych ludzi musi sobie poradzić od nowa z różnego rodzaju relacjami i związanymi z tym emocjami. Niejednokrotnie stają się ofiarami przemocy i agresji – słownej, a także fizycznej ze strony rówieśników lub dorosłych, są coraz bardziej samotne, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach.

Dzięki nowej infolinii będzie można skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty.

Konsultanci infolinii POMAGAMY są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła ją otrzymać.

W ramach działań infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.