piątek, 26 kwietnia, 2024

OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W ZSP NR 5 W SIEDLCACH

Edukacja jest najpotężniejszą bronią, jakiej można użyć, by zmienić świat – ta myśl przyświecała obchodom Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Siedlcach. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty, którzy przyczyniają się do zdobywania przez młode pokolenia wiedzy i umiejętności.

Edukacja to nie tylko nauka, to również  postrzeganie potrzeb innych i wychodzenie im naprzeciw, jak i kształtowanie postaw, kształcenie w kierunku rozwoju najlepszych  wartości.

13 października w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Pani Dyrektor Agnieszka Zalewska – Wróbel serdecznie powitała zaproszonych gości; Zastępcę Prezydenta miasta Siedlce – Pana Roberta Szczepanika, Rektor Collegium Mazovia-Panią dr Bożenę Piechowicz, przedstawicieli Cechu Rzemiosł Różnych  – Panią Danutę Wyrzykowską, Panią Bernardę Kołodziejak, Pana Grzegorza Muszyńskiego – właściciela firmy Drewax, Pana Marka Soćko – przedstawiciela Mostostalu Siedlce, Pana Dariusza Kruka – prezesa PEC Serwis, Pana Andrzeja Bakierę – architekta, przedstawicieli pracodawców: Panią Joannę Ksionek – Weredę, Pana Jacka Grzeszczyka oraz przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Agnieszkę Sadowską. Równie gorąco powitani zostali nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi, rodzice i zgromadzeni uczniowie.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5.

Życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożyli Wiceprezydent Robert Szczepanik i Dyrektor Szkoły Agnieszka Zalewska – Wróbel, która doceniła poświęcenie i trud włożony w naukę i wychowanie młodzieży. Nagrody otrzymali  nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

Uroczystość uświetnił występ uczniów, którzy zaprezentowali krótka scenkę, pt. Rada Pedagogiczna na wesoło.

Na zakończenie młodzież złożyła życzenia i w podziękowaniu wręczyła zebranym gościom i pracownikom szkoły ,,słodkie’’ bukiety.

Podczas uroczystości z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, która odbyła się 12 października w CKiS prezydent miasta Siedlce nagrodził za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze Panią Dyrektor Agnieszkę Zalewską – Wróbel, Panią Wicedyrektor Iwonę Komosę, Pana Krzysztofa Krasuskiego i Panią Teresę Kościuszko. GRATULUJEMY!!!

DEN w CKiS w Siedlcach

Na uroczystość zostali zaproszeni również przedstawiciele siedleckich mediów tj. Pani Agnieszka Król z Tygodnika Siedleckiego oraz Pani Monika Półbratek z radia ESKA. Relacje Pań z obchodów DEN w ZSP Nr 5 są dostępne poniżej, zapraszamy do obejrzenia.

DEN ZSP Nr 5 z ESKA.pl

DEN ZSP Nr 5 Tygodnik Siedlecki