Dzień otwarty Politechniki Łódzkiej.

W dniu 30.03.2022 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej kierunku Technik Przemysłu Mody pod opieką Aleksandry Chojeckiej i Agnieszki Gurby, wyjechali do Łodzi na dzień otwarty Politechniki Łódzkiej. Była to wyjątkowa okazja do odwiedzenia kampusu i poznania zaplecza dydaktycznego Uczelni.

W ramach wydarzenia poznaliśmy kierunki studiów i możliwości rozwoju na Wydziałach Politechniki Łódzkiej. Wysłuchaliśmy prezentacji oferty Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów, jak również wzięliśmy udział w zajęciach wykładowych i warsztatowych takich jak: “Projektowanie odzieży w programie Kaledo Style firmy Lectra”, “Zabawa kolorem i wzorem”, “Projekt i wykonanie wyrobu włókninowego z uwzględnieniem aspektów wzorniczych”, “Wirtualna przymierzalnia”.

W trakcie pobytu nasi uczniowie poznali zasady przyjęć na uczelnię i warunki studiowania. Obejrzeliśmy dokonania kół naukowych, jak również mieliśmy możliwość porozmawiania ze studentami różnych kierunków. Na pamiątkę naszego pobytu otrzymaliśmy torby z nadrukiem zaprojektowanym przez studentów oraz wiele akcesoriów i katalogów z informacjami dotyczącymi możliwości jakie czekają na naszych uczniów jeśli tylko zdecydują się studiować kierunki oferowane przez Politechnikę Łódzką.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki była wizyta w Centralnym Muzeum Włókiennictwa i wystawa pt. „Mɪᴀsᴛᴏ – Mᴏᴅᴀ – Mᴀsᴢʏɴa”. Wystawa podzielona została pomiędzy trzy piętra. Na pierwszym zobaczyliśmy maszyny odtwarzające ciąg technologiczny obróbki surowców – wełny, bawełny i lnu, wysłuchaliśmy także opowieść o pracy w zmieniającej się fabryce oraz obejrzeliśmy pod mikroskopem sploty tkanin i artystyczne wzory druków na tkaninach. 

Kolejne piętro wystawy zabrało nas w podróż przez rozrastające się i zmieniające miasto – Łódź. 

Natomiast trzecie piętro oddane jest modzie, którą deklinujemy przez wszystkie przypadki miasta.

Ostatnią atrakcją był spacer po najsłynniejszej w Łodzi – ulicy Piotrkowskiej 🙂

Namiastkę tego co widzieliśmy prezentujemy na zdjęciach. Cieszymy się z wyjazdu, wartościowych rozmów i warsztatów. Wróciliśmy bogatsi w wiedzę. Dziękujemy za mile spędzony czas. Było warto!