Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem “Trzymaj formę”

Tegoroczny Dzień Zdrowia przebiega pod hasłem:
Nasza planeta, nasze zdrowie – Our planet, our health.

WHO skupia globalną uwagę na pilnych działaniach niezbędnych do utrzymania ludzi i planety w zdrowiu.

Trzymaj formę! To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu:
propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

TALERZ ZDROWIA

Zróżnicowany i zbilansowany sposób odżywiania to podstawa. Sprawdź na Talerzu Zdrowia, jakie produkty powinna zawierać Twoja dieta. Nie zapomnij o aktywności fizycznej – ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę.

Ruszaj się!Codziennie!

Bycie aktywnym fizycznie nie oznacza od razu wyczynowego uprawiania sportu. Aktywnością jest każda forma ruchu. Najważniejsze, żeby dążyć do 60 minut ruchu każdego dnia. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, dzięki którym dowiesz się, jak sprytnie, małymi kroczkami opanować ten temat.

Etykieta źródłem informacji.

Wszystkie opakowane produkty spożywcze dostępne w sprzedaży muszą być oznakowane.Etykiety produktów to źródło informacji, które pozwala konsumentom dokonać świadomych wyborów produktów.

Jak nie marnować żywności,czyli o przechowywaniu produktów w domu

Każdemu czasem zdarza się wyrzucać zepsutą żywność i są różne tego powody. Umiejętne gospodarowanie oraz właściwa organizacja stanowią podstawę niemarnowania żywności. Właściwie postępuj z jedzeniem, stosując kilka prostych zasad.

To tylko kilka dobrych rad i wskazówek. Kliknij w link i dowiedz sie wiecej!

Trzymaj Formę (trzymajforme.pl)