Dia de Muertos w ZSP 5

Dziś podczas lekcji grupa uczniów przebranych w meksykańskim stylu odwiedzała poszczególne klasy prezentując makijaż i strój typowy dla tamtejszych obchodów dnia Święta Zmarłych. Dodatkowo zadawaliśmy pytania typu quiz na temat tego święta oraz dodatkowe pytania z języka hiszpańskiego grupom uczącym się tego języka. Za dobre odpowiedzi rozdawaliśmy drobne nagrody rzeczowe. Oto uchwyconych kilka momentów z tego wydarzenia.

Uczennice klasy 1TB przygotowały prezentację o jednym z najważniejszych świąt w kulturze Meksyku-Día de los Muertos (Dzień Zmarłych). Obchody tego święta zaczynają się na tydzień przed 1 listopada kiedy to rusza parada ku czci Catriny-bardzo kolorowego i eleganckiego wyobrażenia śmierci. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem, zwłaszcza że… w naszej szkole też rusza parada w meksykańskim stylu 🙂