środa, 8 maja, 2024
AktualnościSzkołauczniowieWażne strony

PIERWSZY w historii naszej szkoły POKAZ MODY.🤩

Sukces nie przychodzi łatwo ani spontanicznie, okupiony jest ciężką pracą a nawet momentami zwątpienia. Nie przychodzi też w ciągu jednego dnia. Osiągnięcie celu wymaga czasu. Nad Naszym SUKCESEM, bo tak spokojnie możemy powiedzieć czuwało ponad 20 nauczycieli oraz 40 uczniów z różnych kierunków kształcenia (Technik Przemysłu Mody, Technik Stylista, Technik Usług Fryzjerskich, Technik Programista, Technik Budownictwa, Technik Fotografii). Z całą pewnością można powiedzieć, że WARTO było poświęcić wiele godzin wspólnej pracy w przygotowania, aby doczekać się rezultatu w postaci zadowolenia i uznania osób oglądających oraz satysfakcji uczniów z ich działania.

Pokaz Mody rozpoczął się od wysłuchania wiersza Wisławy Szymborskiej pt. “Portret kobiecy” w wykonaniu uczennicy Oliwii Budziak z klasy 1TB.

Następnie modelki zaprezentowały stroje o charakterze wizytowo-wieczorowym – eleganckie, odświętne, proste w formie nadające szykowności, o liniach mody takich jak: linia osy, wachlarza, trójkąta oraz linii secesyjnej – syreny. Kolorystyka ubiorów to głównie czerń, biel oraz czerwień. Głównym konceptem pokazu była tkanina – jej właściwości konfekcyjne oraz możliwości plastyczne. Stroje damskie zostały wykonane przez uczennice kierunków: Technik Przemysłu Mody oraz Technik Stylista. Cały proces tworzenia sukien był nadzorowany i realizowany pod czujnym okien nauczycieli przedmiotów zawodowych – Pani Urszuli Stokowskiej, Pani Agnieszki Gurby oraz Pani Aleksandry Chojeckiej.

Uczniowie z kierunku Technik Budownictwa zaprezentowali garnitury znanej siedleckiej firmy “Witex”, której to właściciele: Państwo Ewa i Krzysztof Czarnoccy zgodzili się wesprzeć i urozmaicić naszą galę kolekcją męską. Obejmowała ona slimowane oraz klasyczne garnitury, smokingi oraz koszule na wiele okazji.

W trakcie trwania pokazu wyświetlane były zdjęcia wykonane w czasie przygotowań kolekcji. Natomiast na sztalugach ustawione zostały profesjonalne zdjęcia uczennic biorących udział w pokazie zrobione przez Panią Sylwię Tarkowska i Panią Annę Harasim-Polak oraz uczniów Kierunku Technik Fotografii.

Fryzury oraz makijaże wykonały specjalistki w tej dziedzinie: Pani Bernarda Kołodziejak, Pani Małgorzata Cabaj oraz uczennice kierunku Technik Usług Fryzjerskich.

Głównym punktem pokazu było wyjście modelki w przepięknej sukni ślubnej, której welon niesiony był przez białe balony a ze sceny płynął utwór “Fields of Gold” w wykonaniu naszej utalentowanej Pani Agnieszki Durki.

Druga cześć pokazu to Walka ROBOTÓW SUMO, przygotowana przez naszych programistów pod kierownictwem Pana Przemysława Kubickiego.

Roboty zostały skonstruowane z klocków Lego Mindstorms, według własnych projektów poszczególnych zespołów uczniowskich. Każdy z robotów działał autonomicznie i realizował wyłącznie wcześniej zaprogramowane działania, takie jak kontrola motorów napędowych, czy przetwarzanie wartości pomiarowych z sensorów.

Na Pokazie Mody nie mogło zabraknąć przemówienia Pani Dyrektor Agnieszki Zalewskiej-Wróbel, która tymi oto słowami wyraziła zachwyt, radość i dumę z pracy nauczycieli i uczniów:

Szanowni Goście, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szkoły… To, co tutaj zobaczyliśmy, to jest po prostu BOMBA! Jestem z Was wszystkich dumna i jestem dumna, że jestem dyrektorem ZSP nr 5 w Siedlcach. To dzięki Waszej wytężonej pracy i zaangażowaniu mogliście dzisiaj rozpostrzeć skrzydła. Życzę Wam, abyście mogli te skrzydła rozpościerać każdego dnia i żeby te skrzydła podniosły Was wysoko do niebiańskich sukcesów w Waszej karierze zawodowej”.

Na zakończenie Pokazu Mody zostały wręczone przez dyrekcję szkoły i Panią Bernardę Kołodziejak nagrody w konkursie „Fryzury karnawałowe”.

W szczególny sposób, wyrazy szacunku i wdzięczności pragniemy złożyć naszym darczyńcom, bez których nasz pokaz nie miałby tak atrakcyjnej oprawy.

Podziękowania kierujemy do:

1. Państwa Ewy i Krzysztofa Czarnockich, właścicieli firmy “WITEX”specjalizującej się w sprzedaży odzieży męskiej.

2. Izabeli Kuniewicz, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chodowie

3. Joanny Gałek, właścicielki firmy odzieżowej “ATUT” w Siedlcach

4. Tomasza Gałka, właściciela firmy odzieżowej “GT” w Siedlcach

Z serca dziękujemy także naszej Pani Annie Harasim-Polak, która użyczyła nam kompletu profesjonalnego oświetlenia.

W rolę fotoreporterów wcielili się uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum fotografii i multimediów w składzie: Maja Sosnowska, Natalia Targosz, Patryk Strzeliński, Ola Gizińska, Julia Trotsenko. To ich zdjęcia możemy podziwiać w fotogalerii.

Więcej zdjęć możecie obejrzeć na naszym szkolnym Facebooku🤩🤩🤩🤩. Zapraszamy📷📷