czwartek, 30 maja, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Bez kategoriiKształcenie zawodowe

Nauka poprzez zabawę – wycieczka do Warszawy

7.03.2023 r. klasy 4TA (technicy budownictwa) oraz klasa 1TC (technicy programiści)  pod opieką p. Agnieszki Możdżonek, p. Justyny Kurcoń oraz p. Wojciecha Bednarskiego wzięły udział w wycieczce do Warszawy.

Celem wyjazdu była integracja grup klasowych oraz realizacja podstawy programowej w przystępnej formie i dobra zabawa. Odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Komputerów i Gier. Ostatni z punktów programu cieszył się największym zainteresowaniem ze strony programistów, ponieważ mieli oni możliwość gry na komputerach i w gry dawno nieużywane, a niektóre już zapomniane. Zaowocowało to tym, że niektórzy z nich zapowiedzieli  kolejne wizyty w tym miejscu.

W Centrum Nauki Kopernik uczniowie poprzez doświadczenia wzbogacali swoja wiedzę, głównie z zakresu fizyki, ale nie tylko. Ciekawym punktem programu była “rozmowa” z samym Mikołajem Kopernikiem. W Muzeum Powstania Warszawskiego młodzież nie tylko poznała historię miasta z tego okresu, ale dowiedzieli się też, jak ich rówieśnicy ryzykowali życie, po to aby oni teraz mogli żyć w wolnym kraju. Spacer kanałami i film ze zbombardowanej Warszawy na długo zapadnie w ich pamięć.

Krótka fotorelacja.