sobota, 20 kwietnia, 2024

KOLEJNY SUKCES NASZYCH MŁODYCH PROJEKTANTÓW!!!

W czwartek, 16 marca w Teatrze Miejskim w Lesznie odbył się Finał V Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Projektantów i Krawców Szmaragdowy Guzik, którego organizatorem jest ZST-CKZiU w Lesznie. Na scenie leszczyńskiego Teatru swoje projekty zaprezentowało ponad 60 młodych twórców z 16 szkół z całej Polski. Wśród nich znalazły się również nasze uczennice kierunku Technik Przemysłu Mody: JULIA CELIŃSKA oraz ANASTASIIA ADAMOVYCH!
Pokaz składał się z dwóch części: pierwszej – przejścia modelek i modeli, w trakcie którego mogliśmy podziwiać poszczególne projekty oraz drugiej – rozmowy projektantów z Jury na temat wykonanych projektów. Julia Celińska zaprezentowała sukienkę ze swojej  kolekcji pod nazwą Merilia – Siła oceanu, a Anastasiia Adamovych projekt składający się z trzech elementów (bluzki, gorsetu, spodni) z jej autorskiej kolekcji pt. Art Noveau. Modelem prezentującym projekt wykonany przez Anastasiię był David Kolomienkin – również uczeń naszej szkoły, kierunku Technik Fotografii i Multimediów.
Finaliści, w przygotowanych przez siebie propozycjach ubiorów, pokazali wysokie umiejętności, dojrzałość zawodową, profesjonalizm, dbałość o detale i wyjątkową pomysłowość w interpretacji tematu przewodniego tegorocznego Konkursu – Krawiectwo – Architektura w ruchu.
Nasze obie finalistki zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi w postaci maszyny do szycia oraz vouchera na kurs w Krakowskich Szkołach Artystycznych!  Natomiast Szkoła otrzymała wyróżnienie w postaci Nagrody Specjalnej od firmy Gütermann.
Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz sponsorom konkursu.
Po dwóch dniach podróżowania, stawiania czoła wyzwaniom komunikacyjnym i podbijania świata mody 🙂 wróciliśmy zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji, a przede wszystkim wzruszeni i wdzięczni za możliwość udziału w jakże ekscytującym doświadczeniu.
Aleksandra Chojecka – opiekun.