niedziela, 10 grudnia, 2023
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Samorząd

Warszawa teatralnie …i nie tylko

W ostatni piątek marca, przy sprzyjającej pogodzie, grupa uczniów z klasy 1TD, 1TB oraz 2TD udała się na wycieczkę do Warszawy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy wizytą w Teatrze Ateneum. „Alicja w krainie snów” to nowoczesny i multimedialny spektakl odwołujący się do dzisiejszej rzeczywistości nastolatków – dynamice i tempu życia młodych ludzi, gdzie oni na co dzień otaczają się dźwiękami, obrazami, telefonami – bodźców jest mnóstwo. Scenariusz powstał na podstawie słynnej “Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. To thriller psychologiczny – bajka, który nie jest bajką, niesamowita opowieść o dojrzewaniu, o przejściu ze świata dzieciństwa do świata dorosłości. Tytułowa Alicja w towarzystwie dość osobliwych postaci – ludzi i zwierząt odbywa swoją podróż, mierzy się ze szkołą, gdzie czuje się więźniem i ze swoimi kompleksami przeżywa rozczarowania, pierwsze zauroczenie, rozlicza się z pełnym lęków dzieciństwem… A nie jest to proste. Wszystko odbywa się w aurze snu, który jest jednocześnie zejściem w podświadomość. W spektaklu wystąpiła cała plejada znanych z małego ekranu aktorów – m.in. Katarzyna Ucherska, Dorota Nowakowska, Przemysław Bluszcz.

Następnym punktem naszej wycieczki była wystawa BODY WORLDS z cyklu Vital, która inspiruje do życia z zachowaniem wolności oraz pełni sił. Ukazuje skomplikowaną budowę ciała człowieka a jednocześnie zwraca uwagę na to, co może naszemu ciału i zdrowiu zaszkodzić.