środa, 29 maja, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
AktualnościSzkołauczniowieWażne strony

Dzień Otwarty i niezapomniany Fashion Show 2023❤🤩

14 kwietnia 2023 r. data ta z pewnością przejdzie do historii Naszej Szkoły. Tego dnia otworzyliśmy swoje drzwi dla ponad 400 ósmoklasistów i ich rodziców.

Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Prezydent Andrzej Sitnik, p. Tomasz Hapunowicz – Prezes Zarządu Mostostal Siedlce, p. Angelika Ambroziewicz – Dyrektor Biura Personalnego i Administracji Polimex Mostostal S. A., p. Adam Skup – Dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, p. Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew, p. prof. Cezary Sempruch – Dziekan Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UP-H w Siedlcach, p. Artur Mydlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, Dyrektorzy Instytutów UP-H w Siedlcach: p. Prof. Elżbieta Krzęcio-Nieczyporuk- Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu i p. dr hab. Artur Niewiadomski – Dyrektor Instytutu Informatyki  oraz Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Pracodawcy firm współpracujących z naszą szkołą.

Odwiedzający nas uczniowie w pierwszej kolejności wysłuchali oferty edukacyjnej oraz obejrzeli prezentację o szkole i kierunkach kształcenia. Następnie w asyście uczniów, którzy wcielili się w role gospodarzy i chętnie dzielili się z ósmoklasistami wiedzą i doświadczeniem, oprowadzili gości po górnym i dolnym korytarzu, gdzie czekało na nich wiele atrakcji i niespodzianek m.in. stanowiska firm współpracujących ze szkołą i drobne upominki, sale lekcyjne a w nich mini pokazy i wykłady oraz kącik słodkości.

Odwiedzić można było również, pracownie na warsztatach szkolnych przy ul. Brzeskiej 102D.  Tam nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz z uczniami prezentowali swój dorobek artystyczny. W studiu fotograficznym można było poczuć się jak profesjonalny fotograf. W pracowniach fryzjerskich i wizażu uczniowie pod kierunkiem nauczycieli specjalistów oferowali możliwość metamorfozy fryzury i propozycji makijażu. W pracowni mody, można było podpatrzeć etapy projektowania ubioru.

Kulminacyjnym punktem Dnia Otwartego 2023 r. był wyczekiwany FASHION SHOW, który jak to podkreśliła p. dyrektor Agnieszka Zalewska-Wróbel “…wywołał wzruszenie, dumę oraz poczucie dobrze wykonanej pracy”. Z ust Pani Dyrektor popłynęły podziękowania “…Szczególne podziękowania składam Panu Panie Prezydencie. To dzięki Panu możliwe było uruchomienie nowych kierunków kształcenia, które zapełniły luki w siedleckiej edukacji, a w przyszłości uzupełnią braki kadrowe na rynku pracy. Dzięki Pana wsparciu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 wkroczył w XXI wiek, ale co najważniejsze rozwija się i spełnia swoje marzenia siedlecka i okoliczna młodzież. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc wszystkim Pracodawcom, Partnerom, Sponsorom i Przyjaciołom Szkoły”.

Za poświęcony czas i przygotowanie stanowisk organizatorzy dziękują firmom: MAL-POL, MAX-POL, MOSTOSTAL Siedlce,  Atmo-Control, DREWAX, ZIS Pniewscy, Jastrzębski S.A., Chróścicki, Auto Podlasie, POGOŃ Siedlce, WITEX, CECH Rzemiosł Różnych, Brofaktura, Zajazd Chodowiak, Cafe Brama.

Swoją ofertę edukacyjna przedstawiły również siedleckie uczelnie, z którymi nasza szkoła współpracuje: Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny oraz Akademia Nauk Stosowanych Mazovia.

W trakcie Pokazu Mody zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursu programistycznego i modowego. Gratulacje finalistom przekazał również Prezydent Miasta Siedlce Pan Andrzej Sitnik oraz Dyrektor Instytutu Informatyki Pan dr Artur Niewiadomski.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.📷📷📷