sobota, 20 lipca, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Pedagog i psycholog

23-ego lutego jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

Depresja to choroba, która nie tylko dotyka umysłu, ale również ciała i duszy.

                                                                                                                                                                                                                          Marian Keyes

Co dwudziesta osoba na świecie cierpi na depresję, a to oznacza, że prawdopodobnie znamy kogoś, kto zmaga lub zmagał się z tą chorobą.

Fundacja Dbam o Mój Zasięg oraz Akademia JA zrealizowały kampanię społeczną przeciwdziałającą depresji, która pomoże znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania: jak rozpoznać depresję, jak jej uniknąć i jak nieść pomoc osobom cierpiących na tę chorobę?

Celem kampanii “Dobrze, że jesteś” jest budowanie świadomości na temat depresji, nauka rozpoznawania jej symptomów w najbliższym otoczeniu i odpowiednia profilaktyka.

Więcej informacji na stronie: Dobrze, że jesteś.