czwartek, 19 września, 2024
AktualnościBez kategoriiSzkołauczniowieWażne strony

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach

Z radością powitaliśmy nowy rok szkolny 2024/2025 w murach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach. Jak co roku, początek września to czas pełen emocji, oczekiwań i nadziei na nowe wyzwania, sukcesy i przyjaźnie. W tym wyjątkowym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły zgromadzili się na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny.

Podczas wydarzenia głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Zalewska-Wróbel, która w swoim przemówieniu skierowała serdeczne słowa do wszystkich zebranych:

Przemówienie Pani Dyrektor Agnieszki Zalewskiej-Wróbel

Drodzy Uczniowie! Rodzice! Nauczyciele i Pracownicy!

Bardzo serdecznie witam Was po przerwie wakacyjnej. Mam nadzieję, że wypoczęliście i pełni energii wracacie do szkoły i pracy.

Szczególnie gorąco w murach naszej szkoły witam uczniów klas pierwszych. Wybierając Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach, dokonaliście bardzo dobrego wyboru. W ciągu najbliższych lat przygotujecie się do matury i zdobędziecie wymarzony zawód, co umożliwi Wam rozpoczęcie pracy lub kontynuację nauki na studiach.

Dla Uczniów klas trzecich i piątych to rok szczególnie trudny. Już za kilka miesięcy czekają Was egzaminy zawodowe i Matura.

Cytując słowa Janusza Korczaka:

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”

życzę Wam w nowym roku szkolnym:

• wspaniałych przeżyć, które warto pamiętać,
  • wielu ciekawych aktywności, które dają radość,
  • osiągania sukcesów, z których będziecie dumni.

Reasumując, Wszystkim Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom Uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach im. gen. W. Sikorskiego życzę udanego Roku Szkolnego 2024/2025.

Uczniowie klas udali się na pierwsze spotkania z wychowawcami, aby omówić plan na nadchodzące miesiące. Przed nami rok pełen nauki, wyzwań, ale także wspólnej pracy nad realizacją naszych marzeń i celów.

Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom owocnej pracy, radości z osiąganych sukcesów oraz wielu pozytywnych doświadczeń w nowym roku szkolnym!

List_Minister_Edukacji_Barbary_Nowackiej_z_okazji_rozpoczęcia_roku_szkolnego_20242025