czwartek, 19 września, 2024
Kształcenie zawodoweSzkołauczniowieWażne stronyzawodowy

Wystawa Fotograficzna “Kobiety we współczesnym świecie” autorstwa Natalii Targosz

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Siedlcach z dumą informuje o wystawie fotograficznej pt. “Kobiety we współczesnym świecie”, autorstwa Natalii Targosz, uczennicy klasy 4 kierunku Technik fotografii i multimediów.

Wystawa jest podsumowaniem projektu stypendialnego, realizowanego w ramach Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych w roku szkolnym 2023/2024, finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W ramach programu, Natalia Targosz realizuje Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego Ucznia (IPRZU) pod opieką dydaktyczną nauczycielki Sylwii Tarkowskiej. Głównym celem projektu jest rozwój umiejętności zawodowych uczennicy, szczególnie w dziedzinie fotografii. Efektem jej pracy jest pierwsza indywidualna wystawa, która ukazuje współczesne kobiety w różnych rolach, pokoleniach i sytuacjach. Zdjęcia przedstawiają codzienność, emocje oraz ulotne momenty z życia kobiet.

Program stypendialny, w ramach którego powstała wystawa, jest częścią projektu „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szkół zawodowych – Region Mazowiecki Regionalny”, realizowanego przez Województwo Mazowieckie w roku szkolnym 2023/2024. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

Wystawę można oglądać w Miejskiej Bibliotece w Siedlcach od 30 sierpnia 2024 r.