piątek, 19 kwietnia, 2024

Rozstrzygnięcie konkursu “Stylizacja odzwierciedleniem projektu plastycznego”.

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki I Międzyszkolnego Konkursu Projektowania Ubioru pod hasłem: „Stylizacja odzwierciedleniem projektu plastycznego”.

Konkurs organizowany był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie rysunku plastycznego całej stylizacji przedstawionej na sylwetce oraz dołączenie zdjęcia będącego odzwierciedleniem tej stylizacji. Rysunek mógł być wykonany dowolną techniką malarską w formacie A3.
Konkurs miał na celu rozwijać twórczą i aktywną postawę młodych ludzi zainteresowanych branżą modową.
Prace oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami:

· oryginalność ubioru (pomysłowość wykonania)
· wkład pracy
· dokładność odzwierciedlenia projektu plastycznego ze zdjęciem stylizacji
· estetykę wykonania

Decyzją Komisji przyznano I, II i III miejsce.

Wyniki konkursu:

I miejsce – MARIA KURYŁO, klasa VIII, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
II miejsce – MARIA MAGDALENA GRABOWSKA, kl. VIII, Zespół Szkół w Strzyżewie
III miejsce – AMELIA MAKARUK, klasa VIII, Szkoła Podstawowa w Górkach

Pozostali uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali wyróżnienia.
Autorom nagrodzonych prac serdecznie gratulujemy!!!
Szczególne podziękowania składamy instytucjom, które objęły konkurs honorowym patronatem: Prezydentowi Miasta Siedlce, Panu Andrzejowi Sitnikowi, Prezesowi zarządu Związku Przedsiębiorców Przemysłu Mody Lewiatan, Panu Bogusławowi Słabemu. Dziękujemy też „Tygodnikowi Siedleckiemu” za objęcie konkursu patronatem medialnym, przede wszystkim dziennikarce i pisarce, Pani Marioli Zaczyńskiej.
Szczególne podziękowania kierujemy również do fundatorów nagród, między innymi do Pana Tomasza Gałka, właściciela firmy GT – Przedsiębiorstwa Konfekcyjnego