sobota, 28 września, 2024
AktualnościSzkołauczniowie

Miejska Gra Terenowa z Okazji Europejskiego Dnia Języków w Parku Aleksandria

Budowlanka i Europejski Dzień Języków

26 września z okazji Europejskiego Dnia Języków w Siedlcach odbyła się ekscytująca miejska gra terenowa w malowniczym Parku Aleksandria 🌳. Wydarzenie to zgromadziło klasy 3 i 4 technikum, które pod opieką nauczycieli wyruszyły na pełen emocji dzień rywalizacji, nauki i zabawy.

Quizy i Konkursy Językowe 📚

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w licznych konkursach i quizach, które obejmowały języki angielski, hiszpański, włoski, niemiecki, francuski, rosyjski oraz język migowy 🗣️. Każde z wyzwań przygotowane zostało z myślą o poszerzaniu wiedzy językowej i kulturowej, a także promowaniu różnorodności językowej Europy 🌍.

Zadania i Wyzwania

Do zadań uczniów należało między innymi poradzenie sobie z łamańcami językowymi po angielsku, wyszukanie jak najwięcej słów w językach obcych w imieniu księżnej Aleksandry, quiz kulturowy, czy też przywitanie w różnych językach 🌐. Nie lada wyzwaniem okazało się zadanie, w którym uczniowie musieli wysłuchać fragmentów piosenek oraz podać tytuł i wykonawcę 🎶. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zaprezentowaniem zdania ,,Nie bój się chcieć” w języku migowym 👏.

Zabawy Ruchowe i Kreatywne 🚶‍♂️🎨

Oprócz zadań intelektualnych, nie zabrakło również aktywności ruchowych oraz kreatywnych, a do nich należało odśpiewanie i klasowe zatańczenie refrenu ,,Macareny” 🎤💃 czy stworzenie dzieła sztuki z wykorzystaniem elementów martwej natury 🎨Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także zdolnościami do pracy w grupie i kreatywnością, co sprzyjało integracji zespołów klasowych 🤝.

Cele i Nagrody 🏆

Celem gry terenowej było poszerzenie wiedzy na temat ciekawostek językowych, wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych oraz integracja zespołów klasowych. Najlepsza drużyna, którą okazała się klasa 3 TD, otrzymała nagrodę niespodziankę – ogromną torbę słodkości 🎁. Nagroda ta, mamy nadzieję, sprzyjać będzie dalszej integracji oraz osłodzi kolejne dni szkolne 🍬.

Podsumowanie 🌞

Miejska gra terenowa w Parku Aleksandria okazała się być nie tylko świetnym sposobem na naukę języków obcych, ale również doskonałą okazją do wzmacniania więzi między uczniami. Zabawa była przednia, pogoda dopisała 🌤️, a uczniowie i ich opiekunowie mogli cieszyć się wspólnym czasem w pięknym, odrestaurowanym parku  🌳. Wszyscy uczestnicy spędzili ten dzień aktywnie i twórczo, co z pewnością wpłynie pozytywnie na ich dalszą edukację i współpracę.