sobota, 20 lipca, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5

Wizaż i kreowanie wizerunku

   Interesuje Cię świat mody, a może marzy Ci się tworzenie fantazyjnych i odlotowych fryzur?

Od roku szkolnego 2021/2022 proponujemy naukę w zawodzie technik usług fryzjerskich i technik przemysłu mody w klasie z innowacją wizaż i kreowanie wizerunku.

Kreowanie własnego wizerunku to klucz do sukcesu, ponieważ w dalszym ciągu aktualne jest przysłowie „Jak Cię widzą tak Cię piszą”. Nie sposób więc funkcjonować w otoczeniu bez znajomości podstawowych zasad wizażu i pielęgnacji ciała. Zajęcia innowacji obejmują zapoznanie z wizażem, kreowaniem wizerunku człowieka oraz elementy kosmetyki kolorowej. Natomiast zajęcia specjalistyczne w klasie z innowacją wizażu i kreowania wizerunku obejmują zagadnienia dotyczące:

  • diagnostyki kosmetycznej;
  • elementów kosmetyki;
  • pielęgnacji i zabiegów kosmetycznych twarzy;
  • pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci;
  • elementy wizażu;
  • makijażu;
  • kreowania wizerunku.

Innowacja  pozwala młodym projektantom na zdobycie umiejętności doradcy wizerunkowego. Znajomość trendów modowych uczniowie wykorzystują podczas działań związanych z przygotowaniem pokazu kolekcji ubrań, stworzeniem make-upu modelki czy przeprowadzeniem sesji zdjęciowych. Nauczymy Cię wykonywania i doboru fryzury do kształtu twarzy, stylizacji sylwetki, analizy kolorystycznej – doboru kolorów do typów urody, wykonywania makijażu, autoprezentacji, projektowania odzieży, kreowania ubioru. To tu zdobędziesz wiedzę na temat dopasowania stroju, dowiesz się jak zrobić perfekcyjną fryzurę oraz modne paznokcie, a wszystko to po to, by czuć się pewnie i wyglądać atrakcyjnie. Poznasz tajniki wiedzy na temat odpowiedniego wyboru ubrania do danego typu sylwetki. Pielęgnacja urody nie będzie miała dla Ciebie już żadnych tajemnic!