czwartek, 18 kwietnia, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5

Koło projektowania architektonicznego i projektowania wnętrz

Dziecko to nie naczynie, które należy napełnić,
ale ogień, który należy zapalić
.

 /C. G. Jung/

Lubisz wymyślać, projektować, tworzyć? Ciągnie Cię w stronę rysunku lub grafiki? Myślisz o studiach inżynierskich kierunkowych? A może chcesz zostać architektem wnętrz i poznać tajniki projektowania architektury i konstrukcji? To te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Projektowanie wymaga dużych zasobów wiedzy, ale również kreatywności. Wykorzystanie nietuzinkowych pomysłów i nadanie im indywidualnego charakteru wyróżniają profesjonalistów w tej branży.

Warsztaty skierowane dla uczniów, którzy chcą zgłębić warsztat pracy projektanta w praktyce, a w szczególności: jak wygląda świat widziany oczami projektanta: architekta i konstruktora. Dzięki wspólnej pracy i zabawie będziecie mogli odkryć swoje umiejętności i zdolności w zakresie budownictwa, architektury wnętrz i dziedzin pokrewnych, oraz zawiłych przepisów prawnych.

Spotkania realizowane w formie zajęć pozalekcyjnych, odbywają się  według ustalonego harmonogramu stacjonarnie lub na platformie Teams. Kółko skierowane zarówno do uczniów osiągających wysokie, jak i przeciętne wyniki w nauce.

Zajęcia stwarzają możliwość wykazania się kreatywnością i własnym potencjałem twórczym, co na dalszych etapach kształcenia i w przyszłym życiu zawodowym pozwoli być otwartym na świat sztuki, kultury i techniki.

Cel zajęć to nabycie przez Ciebie dodatkowych umiejętności przydatnych w przyszłej pracy zawodowej, np. jak pozyskać inwestora, jak zaprezentować swój projekt, jak sporządzić umowę o pracę projektowe, itp. Ponad to udoskonalisz umiejętności i uzupełnisz wiedzę z poszczególnych przedmiotów budowlanych, nauczysz się wykorzystywać nabytą wiedzę teoretyczną w celu stworzenia swojego unikatowego autorskiego projektu.

Praca – nauka odbywa się w przyjaznej i miłej atmosferze, pozwala nawiązać koleżeńskie relacje z uczniami z różnych klas budowlanych, co niekiedy przekłada się na trwające latami przyjaźnie.

Uczymy się: planować, przelewać swoje pomysły na papier przy użyciu programu komputerowego, liczyć koszty.

A przy tym się przede wszystkim świetnie bawimy, bo:

  • czujemy się ze sobą dobrze,
  • poznajemy fajnych, ciekawych ludzi,
  • uczymy się pracy w zespole,
  • i uczymy się zdrowej rywalizacji opartej na współpracy.

Organizujemy wyjazdy na targi wnętrz i designu, targi Budma, śledzimy najnowsze trendy i style, zgłębiamy zawiłe przepisy prawa budowlanego, a to kolejne cechy dobrego architekta.

Zajęcia prowadzi doświadczony projektant z uprawnieniami i długoletnim stażem pracy, pasjonat architektury i budownictwa oraz kierownik budowy.

Przyjdź! Zobacz! Porysuj!

I zostań z nami!

Zapraszamy!