sobota, 20 lipca, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5

Pracownia projektowania i wykonywania ubioru

Moda to język,

który tworzy się w ubraniach,

aby interpretować rzeczywistość.

Karl Lagerfeld

Pasja i zainteresowanie modą to wspaniały impuls do rozpoczęcia nauki na tym kierunku, gdzie przeżyjesz przygodę przygotowując własną kolekcję ubiorów czy organizując sesję zdjęciową. Spróbujesz swoich sił na pokazach mody, zobaczysz jak pracują profesjonalni projektanci biorąc udział w konkursach dla młodych projektantów. Zaczniesz patrzeć na modę okiem specjalisty. Nauczysz się rozpoznawać materiały odzieżowe, przygotowywać konstrukcje odzieży, ilustrować modę, szyć. Źródłem mody jest potrzeba ozdabiania i wyróżniania się.

Ponadto szkoła nawiązała kontakt z Panią prodziekan dr inż. Barbarą Niekraszewicz – nauczycielką wykładającą na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki w Łodzi, która pomoże nam w rozpoczęciu współpracy z Uczelnią.

Przedstawiamy dorobek zawodowy naszych nauczycieli.

Pani Agnieszka Gurba – nauczyciel praktycznej nauki zawodu krawiec.


Z zawodu jestem technikiem odzieżowym z dyplomem mistrza krawiectwa, konstruktorem odzieży, a także projektuję i szyję suknie ślubne. W ponad trzydziestoletniej pracy zawodowej zdobyłam duże doświadczenie i umiejętności, co skłoniło mnie o chęci dzielenia się moją wiedzą, doświadczeniem i pasją krawiecką z innymi. Współpracowałam z wieloma firmami odzieżowymi wykonując konstrukcje, między innymi: Red is Bad, lokalkoala, Apple and Pear, z włoską marką odzieżową Ciriana oraz z polskimi projektantami mody takimi jak: Bizu, Bohoboco, Fashion Laboratorium.

Uczestniczyłam w tworzeniu kolekcji pokazowych oraz jako gość w pokazach mody Telimeny i Bohoboco. Pracując w Bohoboco współtworzyłam kreację między innymi dla: Małgorzaty Kożuchowskiej, Edyty Górniak, Joanny Żmudy-Trzebiatowskiej, Katarzyny Zielińskiej, Justyny Steczkowskiej, Joanny Moro, Agnieszki Cegielskiej i nie tylko. Prowadzę kursy konstrukcji i modelowania odzieży oraz kroju i szycia w Warszawie i Siedlcach. Część osób uczestniczących w moich kursach i szkoleniach stworzyły własne marki mody. Serdecznie zapraszam do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 na zawód Technik przemysłu mody aby przeżyć wspaniałą przygodę i odkryć pasję do szycia i projektowania odzieży. “