czwartek, 30 maja, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5

Technik aranżacji wnętrz

Jesteśmy JEDYNĄ szkołą w powiecie siedleckim, która od 1 września 2024 roku kształcić będzie w zawodzie technik aranżacji wnętrz.

Kim jest projektant aranżacji wnętrz?

To osoba, która jest odpowiedzialna za opracowywanie i przygotowywanie koncepcji, projektów przestrzeni użytkowych zgodnie z ich funkcją i przeznaczeniem. Efekty tej pracy można każdego dnia podziwiać w hotelach, kinach, bankach, restauracjach oraz w prywatnych nieruchomościach. Architekci wnętrz projektują także formy tzw. małej architektury np. place zabaw dla dzieci lub miejsca użyteczności publicznej oraz przestrzenie wystawowe i targowe.

Czy TY chcesz mieć wpływ na otaczające Cię przestrzenie i wnętrza? Masz głowę pełną pomysłów?

A może chcesz projektować i wykorzystywać najnowsze technologie i kreować niepowtarzalne, piękne wnętrza? Czy cechuje Cię otwartość na rozwijane się, śledzenie nowych trendów, materiałów i technologii? Jeśli tak, to jest to zawód dla Ciebie!

To tu nauczysz się projektować wnętrza w różnych stylach między innymi: loftowych, nowoczesnych, skandynawskich, industrialnych, glamour i wielu innych.

Będziesz mógł wykonywać projekty w zespole i indywidulanie, nauczysz się mediacji, komunikacji wizualnych i technik prezentacji projektu. Poznasz zasady home stagingu.

Predyspozycje

Technik aranżacji wnętrz to zawód z przyszłością dla osób z wyobraźnią, kreatywnych, mających poczucie estetyki, empatii, sprawności manualnej, inwencji twórczej i wyczucia barw.

Nauka obejmuje:

 1. Kształcenie ogólne
 • przygotowanie do złożenia egzaminu maturalnego,

 • języki obce – angielski (kontynuacja) oraz drugi obcy język do wyboru: niemiecki, rosyjski, włoski, francuski lub hiszpański.

 1. Kształcenie zawodowe teoretyczne i praktyczne.

 2. Zajęcia praktyczne:

 • zajęcia realizowane w budynku szkoły.

 1. Praktykę zawodową:

 • zajęcia realizowane 8 tygodni w podmiocie zapewniającym rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanego zawodu. 

Zapewniamy naukę w specjalistycznych pracowniach projektowania wnętrz, historii architektury, profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu do projektowania przestrzeni małej i dużej architektury oraz zajęć praktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych programów projektowych do wizualizacji 3D i kosztorysowania.

Organizujemy udział w wystawach i targach wnętrzarskich.

Kwalifikacje uzyskane w wyniku kształcenia

symbol cyfrowy 311224

BUD.34. Planowanie i wykonywanie poszczególnych etapów wykończenia wnętrz

BUD.35. Wykonywanie aranżacji wnętrz

Sylwetka absolwenta

Absolwent kończący szkołę w zawodzie technik awionik będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie:

 • organizowania, wykonywania i nadzorowania zadania zawodowe związane z projektowaniem i aranżacją wnętrz o różnych przeznaczeniu funkcjonalnym,

 • sporządzania kosztorysów,

 • organizowania i kontrolowania roboty ogólnobudowlane i wykończeniowe,

 • posługiwania się dokumentacją techniczną,

 • modernizowania wnętrz historycznych i zabytkowych,

 • stosowania materiałów wykończeniowych ,

 • nadzorowania robót wykończeniowych.

Kariera zawodowa

Technik aranżacji wnętrz ma szanse zatrudnienia:

 • w biurach projektowo – architektonicznych,

 • firmach budowlano – wykończeniowych, hotelach, bankach, firmach deweloperskich, domach i mieszkaniach, zakładach meblarskich, firmach wystawienniczych, w marketach budowlano – wykończeniowych w sekcji projektowania,

 • może projektować przestrzenie wystawowe, zwłaszcza dla różnych imprez handlowych i promocyjnych,

 • może prowadzić własną działalność gospodarczą.

Uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zapewnia wiele możliwości dalszego rozwoju. Wiedza i doświadczenie jaką posiądziesz w trakcie nauki otwiera drogę na studia. Możesz ukończyć jeden z wiodących kierunków i zostać specjalistą w dziedzinie: architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, wykończeniowej.

BĄDŹ KREATYWNY I ZMIENIAJ ŚWIAT!