czwartek, 25 kwietnia, 2024
Historia

• Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Garwolinie, zawód: monter zewnętrznych sieci komunalnych
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Mińsku Mazowieckim, zawód: murarz
  • Zespół Szkół Zawodowych, w Sokołowie Podlaskim, zawód: murarz
  • Zespół Szkół Zawodowych w Węgrowie, zawód: murarz

Od 1 stycznia 1991 roku szkoła otrzymała nową zmodernizowaną nazwę: Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Władysława Eugeniusza Sikorskiego.

Od roku szkolnego 1993/94 rozpoczęło się kształcenie w zawodzie: Technik Ochrony Środowiska – specjalność: uzdatnianie wody i oczyszczanie ścieków.

Zwiększała się także baza lokalowa szkoły. 9 października 1998 roku odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie przyległej do budynku szkoły nowo wybudowanej Hali Sportowej. Była to uroczystość połączona z wojewódzkim świętem edukacji narodowej obchodzonym po raz ostatni w ramach województwa siedleckiego.

Od 1 stycznia 1999 roku organem prowadzącym Zespół Szkół Budowlanych jest Samorząd Miasta Siedlce.

W roku 2003 Zespół Szkół Budowlanych przekształcono na Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.