Budowlanka najlepsza w Polsce

W  dniach od 4 do 7 lutego podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu odbył się XLIX Turniej Budowlany „Złota Kielnia”. Turniej Budowlany „Złota Kielnia”, to jeden z najstarszych konkursów w Polsce, sprawdzających wiedzę i umiejętności praktyczne uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Tegoroczny turniej w zawodzie Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie reprezentował  uczeń klasy trzeciej Przemysław Kojtek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Siedlcach.

Uczeń Przemysław Kojtek zdobył I miejsce w Polsce, w kwalifikacji BD.04 w zakresie wykonywania robót posadzkarsko – okładzinowych oraz nagrodę specjalną –TYTUŁ NAJLEPSZEGO FINALISTY.

W zawodach centralnych Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” brało udział 42 uczniów (wyłonionych z ponad 2 tysięcy startujących w etapie szkolnym) szkół branżowych z całej Polski, po sześciu najlepszych w siedmiu kwalifikacjach budowlanych. Uczniowie startowali indywidualnie. Pierwszego dnia odbył się etap pisemny w formie testu, składającego się z 40 pytań. Przez kolejne dwa dni wykonywali zadanie praktyczne każdy w swojej kwalifikacji.

Laureaci i finaliści Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” są zwolnieni z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w kwalifikacji dwuliterowych.

Ucznia do eliminacji centralnych z części pisemnej przygotowywała nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym a do części praktycznej przygotował nauczyciel praktycznej nauki zawodu Pan Krzysztof Mikus. Podczas gali finałowej odebrał statuetkę – OPIEKUN NAJLEPSZEGO FINALISTY.

Siedlecka Budowlankabardzo się cieszy i jest dumna, że jej uczeń Przemek Kojtek po raz trzeci brał udział w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia” w różnych kwalifikacjach i za każdym razem osiągał tytuł finalisty. W roku 2019 Przemysław Kojtek w kwalifikacji B.06 – Roboty malarsko – tapeciarskie zajął II miejsce, a w roku 2018 w kwalifikacji B.05 Montaż systemów zabudowy II miejsce. Jest to wspaniały uczeń i serdecznie mu gratulujemy. Turniej ma wysoką rangę, finał odbywa się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2020. Jest to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. Targi budowlane prezentują najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 1000 firm z Polski i zagranicy. Patronat honorowy nad konkursem objęli Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa. Patronat merytoryczny sprawowała Wyższa Szkoła Techniczno-Przyrodnicza w Poznaniu