Stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego

Stypendia Marszałka Województwa Mazowieckiego 

Nasi stypendyści: 

  1. Piotr Stanisławowski kl. II TB – opiekun mgr inż. Małgorzata Stosio 
  1. Karolina Walas kl. II TB – opiekun mgr inż. Agnieszka Zalewska-Wróbel 

 
W roku szkolnym 2020/2021 każdy z wyżej wymienionych uczniów otrzymał stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego w kwocie ok. 5000 zł. 

Warunkiem uzyskania stypendium są: 

  • średnia ocen z przedmiotów ogólnych powyżej 4.75, 
  • średnia ocen z trzech wybranych przedmiotów zawodowych powyżej 5.0.

 
Po zakwalifikowaniu, stypendyści pod kierunkiem opiekunów sporządzają Indywidualny Plan Rozwoju Zawodowego Ucznia, w ramach którego sporządzają projekty architektoniczne budynków mieszkalnych jednorodzinnych. 

Za otrzymane środki pieniężne stypendyści mogą zakupić: 

  • sprzęt komputerowy i oprogramowanie
  • wyposażenie stanowiska uczniowskiego, 
  • kursy językowe i zawodowe, 
  • wycieczki przedmiotowe, 
  • materiały biurowe.

Celem projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego, tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy. 

Realizacja projektu pomoże nie tylko uczniom, ale również przyczyni się do zmiany niekorzystnego wizerunku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, stereotypowo odbieranych jako szkoły dla uczniów z niskimi wynikami w nauce, na placówki atrakcyjne, dla ponadprzeciętnych uczniów ze sprecyzowanymi planami zawodowymi na przyszłość.  

Po 5 tys. zł za dobre oceny od marszałka województwa mazowieckiego [AUDIO] – Siedlce, ESKA.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *