wtorek, 16 kwietnia, 2024
Kształcenie zawodowe

Fashion Week!

W ciągu tych kilku niezwykle istotnych dla branży dni, w czterech stolicach świata mody (Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie oraz Paryżu), projektanci prezentują swoje najnowsze kolekcje. Od stycznia do marca na sezon Jesień/Zima, natomiast od września do listopada na sezon Wiosna/Lato. Pokazy muszą być organizowane na kilka miesięcy przed sezonem, aby dać szansę prasie i klientom na obejrzenie kreacji.

Imprezy te przyciągają uwagę potencjalnych klientów, redaktorów naczelnych magazynów mody, media, gwiazdy oraz członków przemysłu rozrywkowego.

Uczniowie naszej szkoły, kształcący się na kierunku Technik Przemysłu Mody, również nie pozostali obojętni na trwające wydarzenia. W trakcie zajęć z projektowania wyrobów odzieżowych, przyglądaliśmy się nadchodzącym trendom na Jesień/Zima 2022/23. Skrupulatnie obserwowaliśmy i poddawaliśmy analizie proponowane przez największych kreatorów mody tendencje modowe. Wskazywaliśmy najciekawsze fasony, rozwiązania pod względem kolorystycznym, linii mody, ilości i rodzajów detali oraz stylu. Zastanawialiśmy się nad wspólnymi cechami kolekcji oraz nad tym co mogłoby być dla nas inspiracją do stworzenia własnej.