piątek, 19 kwietnia, 2024
Bez kategoriiPedagog i psycholog

WAKACJE Z UŚMIECHEM dla młodzieży z Ukrainy

Informujemy, że Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia organizuje bezpłatne 8-dniowe wyjazdy w okresie wakacji dla młodzieży z Ukrainy w wieku od 12 do 18 lat.

Wakacje z uśmiechem” dla młodzieży z Ukrainy

Informacje dla uczestników

„Wakacje z uśmiechem” to bezpłatne 8-dniowe wyjazdy, organizowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, dla młodych osób (w wielu od 12 do 18 lat) z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie w Polsce.

Kim jesteśmy?

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 22-lat wspiera zdolną, ale niezamożną młodzież z małych miejscowości i wsi oferując stypendia. Uczestnikami programu jest młodzież w wieku od 12 do 25 lat. Fundacja oprócz wsparcia finansowego prowadzi program wychowawczy. Jednym z jego elementów są wyjazdy wakacyjne organizowane dla jej podopiecznych. W bieżącym roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zorganizuje dodatkowe trzy turnusy dla młodzieży z Ukrainy. Więcej o nas dowiesz się wchodząc na stronę www.dzielo.pl

Kiedy i gdzie?

„Wakacje z uśmiechem” odbędą się w trzech terminach:

I7 – 14 lipca 2022 r.Dom rekolekcyjno-formacyjny „Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 3
01-815 Warszawa
II15 – 22 lipca 2022 r.Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu ul. Drzymały 1c
skr. poczt 29
III25 lipca – 1 sierpnia 2022 r.BURSA SZKOLNA nr 1
w Radomiu
26-600 Radom

Jakie atrakcje zostały przygotowane dla uczestników?

Dla uczestników zostały przewidziane następujące atrakcje:

• zwiedzanie miasta i wycieczki terenowe;
  • zajęcia edukacyjne z historii i kultury polskiej;
  • zawody sportowe;
  • zajęcia taneczne i integracyjne;
  • zajęcia muzyczne;

Ważne informacje:

• W wyjeździe mogą wziąć udział młode osoby z Ukrainy w wieku od 12 do 18 lat, które w wyniku działań wojennych na Ukrainie znalazły schronienie w Polsce.
  • Całość kosztów pobytu uczestników oraz transport zorganizowanych grup pokrywa Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Uczestnicy będą zakwaterowani w pokojach z łazienką.
  • Uczestnicy będą mieli zapewnione trzy posiłki dziennie (śniadanie – obiad – kolacja), a także wodę do picia.
  • Całodobową opiekę nad uczestnikami zapewniają stypendyści Fundacji oraz wolontariusze. Na każdym z wydarzeń będą obecni tłumacze.

Jak zgłosić się na wyjazd?

• Chęć wyjazdu grup lub osób indywidualnych można zgłosić wysyłając wiadomość na adres wakacjezusmiechem@dzielo.pl lub dzwoniąc pod numer: +48 694-795-124. Numer telefonu jak i adres mailowy obsługuje osoba mówiąca biegle po polsku i ukraińsku.
  • W wiadomości zwrotnej, po przyjęciu zgłoszenia, zostanie wysłana karta informacyjna, którą należy wypełnić i w wersji elektronicznej odesłać na adres wakacjezusmiechem@dzielo.pl, a wydrukowaną wziąć ze sobą na wyjazd.
  • Pozostałe informacje dotyczące wyjazdu będą przekazywane drogą elektroniczną.
  • Termin zapisów: 30 maja 2022 r.

Szczegółowych informacji udzielają:

«Канікули з усмішкою» для молоді з України

Інформація для учасників

«Канікули з усмішкою» – це безкоштовний 8-денний табір, організований Фондом «Dzieło Nowego Tysiąclecia» для молоді (віком від 12 до 18 років) з України, яка, рятуючись від війни, знайшла притулок у Польщі.

Хто ми є?

Протягом 22 років Фонд «Dzieło Nowego Tysiąclecia» підтримує талановиту, але небагату молодь із маленьких міст і сіл, пропонуючи стипендії. Учасниками програми є молоді люди віком від 12 до 25 років. Окрім фінансової підтримки, Фонд проводить освітню програму. Одним із її елементів є літні табори, організовані для її підопічних. Цього року Фонд «Dzieło Nowego Tysiąclecia» організує три додаткові табори для молоді з України. Ви можете дізнатися більше про нас, відвідавши веб-сайт www.dzielo.pl

Коли та де?

«Канікули з усмішкою» пройдуть у три дати:

І7-14 липня 2022 рокуБудинок реколекцій та формування «Dobre Miejsce» вул. Девайтіс 3 (Dewajtis 3)
01-815 Варшава
II15-22 липня 2022 рокуВища міжєпархіальна духовна семінарія в Ополі вул. Drzymała 1C

45-310 Ополе
III25 липня – 1 серпня 2022 рокуШКОЛЬНА БУРСА No1
в Радомі
вул. Костюшко 5 (Kościuszki 5)
26-600 Радом

Які розваги підготували для учасників?

Для учасників заплановані такі розваги :

• екскурсії ;
  • цікаве заняття з історії та культури Польщі;
  • спортивні змагання;
  • танцювальна та інтеграційна діяльність;
  • музичні забави;

Важлива інформація:

• Поїздка відкрита для молодих людей з України віком від 12 до 18 років, які знайшли притулок у Польщі внаслідок бойових дій в Україні.
  • Повні витрати на перебування учасників та транспортування організованих груп покриває фонд «Dzieło Nowego Tysiąclecia».
  • Учасники будуть розміщені в кімнатах з окремою ванною кімнатою.
  • Учасники будуть забезпечені триразовим харчуванням (сніданок — обід — вечеря), а також питною водою.
  • Стипендіати та волонтери Фонду забезпечують цілодобовий догляд за учасниками. На кожному з заходів будуть присутні перекладачі.

Як подати заявку на поїздку?

• Про готовність приїзду групи чи окремих осіб можна повідомити, надіславши повідомлення на адресу : latazusmiechem@dzielo.pl або за телефоном: +48 694-795-124. Номер телефону та адресу електронної пошти обслуговує особа, яка вільно володіє польською та українською мовами.
  • У зворотному повідомленні після прийняття заявки буде надіслано інформаційний лист, який необхідно заповнити та надіслати в електронному варіанті на адресу.
  • Інша інформація щодо поїздки буде надана в електронному вигляді.
  • Кінцевий термін реєстрації: 30 травня 2022 року

Детальну інформацію надають: