środa, 21 lutego, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
Pedagog i psycholog

ŚWIĘTA GODNE A NIE GŁODNE – 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.

Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.

Stacjonarna zbiórka odbędzie się w dniach 25-26 listopada w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepów w ponad 500 miastach w Polsce.

W wybranych sklepach staną specjalne kosze, do których będzie można przekazać produkty z długim terminem przydatności, takie jak: mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, a także słodycze.

26 edycja podobnie jak poprzednia, oprócz możliwości zaangażowania się w akcję stacjonarnie, pozwala wesprzeć zbiórkę online.

Za pośrednictwem strony Zbiórka Żywności Federacji Polskich Banków Żywności – Święta godne a nie głodne (zbiorkazywnosci.pl) można wpłacić darowiznę, która zostanie następnie przeznaczona na zakup produktów dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zachęcamy do udziału.