piątek, 19 kwietnia, 2024
AktualnościSzkołauczniowieWażne stronyzawodowy

Nasi technicy budownictwa uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023.

W dniu 31 stycznia grupa uczniów z klasy 4TB i 3TA pod opieką P. Małgorzaty Stosio uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2023.

Celem naszej wycieczki było poznanie nowych technologii i materiałów, rozmowa z producentami i doradcami technicznymi, a przede wszystkich uczestnictwo w największych targach w Polsce.

Dla nie wtajemniczonym – targi BUDMA to wydarzenie skupiające całą branżę budowlaną.

To najbardziej prestiżowa impreza handlowa dla budownictwa i architektury w Polsce i Europie Środkowej, wymieniana na równi z największymi wystawami świata. To tu liderzy, twórcy innowacji, producenci oraz firmy dopiero wchodzące na rynek prezentują się w jednym miejscu.

Wyjazd do Poznania wymagał pewnych wyzwań, a jednym z nich była bardzo wczesna pobudka, bo już o 4.30.

Zorganizowaliśmy sobie przejazd pociągiem z przesiadką w Warszawie. Podróż upływała nam bardzo przyjemnie, w przedziale poznaliśmy Panie dziennikarki – Panią Wiolettę i Panią Ewę – z prestiżowego pisma Builder. Pani Wioletta zaproponowała nam pomoc w pozyskaniu zaproszeń na inne targi związane z wnętrzami, ewentualnymi konkursami i pozyskaniem programów komputerowych. Była pod dużym wrażeniem, że uczniowie technikum potrafią obsługiwać programy cadowskie, a my też nie omieszkaliśmy pochwalić się swoimi projektami.

Poznań przywitał nas pochmurną i wietrzną pogodą, ale nas to nie zniechęciło.

Po wejściu na pierwszą halę wystawową zaskoczyła nas ilość stanowisk, kolorowych materiałów reklamowych, ilości wystawionych materiałów i sprzętu.

Obejście wszystkich hal wystawowych zajęło nam kilka godzin.

Mogliśmy porozmawiać osobiście z producentami lub doradcami technicznymi.

Mogliśmy namacalnie dotknąć wspaniałych podłóg drewnianych, w których zatracił się bez pamięci Piotrek, pogłaskać oszlifowane płyty marmurowe, otworzyć bezszelestnie drzwi tarasowe czy też „trzasnąć” drzwiami bezprzylgowymi.

Zebraliśmy sporo ciekawych katalogów, pism technicznych i wizytówek. Moglibyśmy jeszcze dużo więcej materiałów przywieść, ale już nie mieliśmy siły dźwigać tylu katalogów.

Podczas targów w Poznaniu swoją najnowszą ofertę zaprezentowało blisko 600 firm z 26 krajów (Austria, Belgia, Chiny, Czechy, Finlandia, Francja, Grecja, Holandia, Łotwa, Izrael, Korea Południowa, Liban, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Senegal, Serbia, Słowenia, Szwecja, Tajwan, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Wróciliśmy do Siedlec w późnych godzinach wieczornych pełni energii i dalszych planów – gdzie tym razem pojedziemy?

Marzą nam się targi wnętrz – nasz cel to Bielsko-Biała!

Na dowód naszej obecności załączamy nasze zdjęcia oraz zdjęcia udostępnione na stronie targów BUDMA.

Piotrek, Szymon, Gabriel

Opiekun Małgorzata Stosio