środa, 1 maja, 2024
Kształcenie zawodoweSzkołauczniowieWażne strony

Praca programisty od kuchni😊

11 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klasy I TC (technik programista) z Panem Radosławem Osińskim, pracownikiem Microsoft i jego żoną Anną Osińską.
Uczniowie poznali cechy dobrego programisty. Dowiedzieli się jaki jest zakres obowiązków na poszczególnych stanowiskach w zespole IT.
W trakcie warsztatów początkujący programiści mieli okazję spróbować swoich sił w programowaniu, konstruując algorytm odpowiedzialny za proces przygotowania kanapki. To zadanie pokazało, że praca programisty, to nie tylko umiejętność kodowania, ale również cała analiza problemu. Dlatego w tym zawodzie tak ważna jest umiejętność pracy w grupie.
                Dziękujemy Panu Radkowi i Pani Annie i czekamy na kolejne, równie ciekawe i inspirujące spotkania.👏💪