poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościSzkołauczniowie

Zaczęło się 250 lat temu…i trwa dalej

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia!
Szukajcie nowych, nie odkrytych dróg..."
A. Asnyk "Do młodych"

13 października 2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy 250-lecie powstania Komisji Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu Pani Dyrektor Agnieszka Zalewska-Wróbel w swoim przemówieniu przybliżyła nam historię OŚWIATY. Wspomniała, że pierwotnie KEN nazywała się:

“(…)Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. To wyjątkowe wydarzenie przypomina nam o długiej i bogatej tradycji edukacyjnej w Polsce.”

Następnie wyraziła podziękowania Nauczycielom:

…dziękuję Wam Drodzy Nauczyciele za wasze zaangażowanie w pracę, za życzliwość i serdeczność. Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw.”

W trakcie akademii uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubowali dbać o dobre imię swojej Szkoły. To właśnie w tym uroczystym dniu  złożyli przysięgę, która symbolizuje ich pierwszy krok w fascynujący świat wiedzy i odpowiedzialności. To obietnica, że będą pracować nad sobą, aby osiągnąć sukces w nauce.

Podczas obchodów tego wyjątkowego dnia Pani Dyrektor wręczyła zasłużonym nauczycielom, pracownikom nagrody, wyrażając uznanie za ich zaangażowanie, poświęcenie i ciężką prace. Ten symboliczny gest wdzięczności, dodaje sił w dalszym doskonaleniu i podnoszeniu swoich kompetencji.

Nasza szkoła jest miejscem, gdzie każdy dzień jest wyjątkowy. Uczniowie, którzy 25 września świętowali Dzień Budowlańca otrzymali nagrody niespodzianki za swoje zaangażowanie.

Nie zapomnieliśmy także o wspólnym śpiewaniu – chwili, w której Uczniowie i Nauczyciele razem budują atmosferę jedności i wspólnoty. Wspólny śpiew pokazał, że nie istnieje różnica pokoleń.

Podziękowania, złożyła również  w imieniu rodziców Pani Agnieszka Sadowska – przewodnicząca Rady Rodziców.

“…Dziękujemy za trud, który wkładacie w naukę naszych dzieci. Wasza rola Nauczycieli nie tylko wpływa na rozwój intelektualny ale i kształtuje ich wartości, umiejętności społeczne i ducha wspólnoty.”

Piękne słowa uznania przekazała w imieniu Uczniów naszej szkoły przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Oliwia Adamczyk.

“Z okazji DEN w imieniu uczniów pragnę podziękować za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w nasze wychowanie. Dziękujemy za wszystkie starania, które wkładacie w naszą edukację. Wierzymy, że Wasz wysiłek uczyni z Nas ludzi mądrych i szlachetnych.”

Zapraszamy na fotorelacje. Za zdjęcia dziękujemy p. Sylwii Tarkowskiej😊👌