Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet młodzi projektanci mody kierunku technik przemysłu mody Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 z Siedlec zaprezentowali swoje pierwsze prace wykonanych wyrobów odzieżowych. Uczniowie zaprojektowali spódnice takie jak: na bazie koła (z całego koła, z połowy koła, z wycinka koła, z 3/4 koła, z półtora koła, z dwóch kół), marszczoną z falbaną, ołówkowe. Następnie samodzielnie dobrali materiały, wykonali formy modelowe, uszyli i ostatecznie przedstawili swoje stylizacje, które możemy podziwiać na załączonych fotografiach.  Pamiętajmy, że tworzenie projektów modowych to nie tylko praca przy szkicowniku, komputerze czy też z nożyczkami przy manekinie. To też współpraca z różnego rodzaju specjalistami, między innymi fotografem. Z satysfakcją przyglądamy się naszym młodym ambitnym uczniom i choć pierwsze kroki wydawałyby się niewielkimi, to po owocach pracy naszych podopiecznych widzimy, że każdy mały krok wielką jest wygraną! Gratulujemy! A z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy dużo zdrowia, miłości i uśmiechu na każdy dzień! Spełnienia wszystkich marzeń, sukcesów zarówno w pracy zawodowej jak i życiu prywatnym.