IX RAJD ROWEROWY promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W czwartek 16 września 2021 odbył się IX RAJD ROWEROWY promujący Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wzięła w nim udział młodzież z siedleckich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. ZSP Nr 5 wystawiło liczną, bo aż 12-osobową, reprezentację dziewcząt i chłopców pod opieką pana Adriana Potapczuka i pani Aleksandry Chojeckiej. Uczestnicy rajdu wystartowali z parkingu pod Szkołą Podstawową Nr 1 na ul.Konarskiego i przejechali ponad 30 km na trasie: Siedlce-Strzala-Chodów-Kisielany-Bale-Kisielany-Niwiski-Wyłazy-Chodów-Siedlce.

W Balach w Leśniczówce czekał na nich ciepły posiłek (m.in. pyszne kiełbaski i kaszanki z grilla☺) owoce i napoje a także ciekawa pogadanka na temat myśliwstwa i ekologii. Wszyskim serdecznie gratulujemy ukończenia rajdu i wspaniałej promocji roweru jako środka transportu i rekreacji.