Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie “Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Konkurs ZUS „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

Pokaż w jaki sposób zachęcisz swoją babcię lub dziadka do założenia konta w banku i wyjaśnisz im:

  • jak założyć konto w banku,
  • jak obsługiwać bankowość elektroniczną,
  • jak robić przelewy i sprawdzać stan swojego konta,
  • jakie są zasady bezpieczeństwa w sieci.

Weź udział w konkursie i wygrywaj nagrody!

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 29 października.

Termin nadsyłania prac to 10 grudnia.

Co trzeba zrobić

Trzeba przygotować pracę – materiał informacyjny, który będzie przedstawiał korzyści z posiadania i korzystania z konta w banku przez osoby starsze.

Sposób wykonania prac konkursowych

Uczniowie przygotowują jedną pracę w wybranej kategorii:

1. plakat – format A2, technika dowolna,

2. komiks – min. 5 scenek, technika dowolna,

3. film – max. 3 min, format mp4, avi,

4. infografika/ materiał multimedialny – prezentacja PPTX lub ODP lub formaty: PDF, PNG albo JPG.

Prace powinny się one odnosić się do takich aspektów jak bezpieczeństwo, zdrowie oraz ułatwienia życia codziennego osób starszych. Szczegółowe informacje na temat zasad konkursu oraz materiały informacyjne znajdziesz na stronie zus.pl.

Jaki jest cel konkursu

Pokazujemy jakie korzyści płyną z umiejętności sprawnego zarządzania pieniędzmi, korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online przez osoby starsze, które są szczególnie narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

Rachunek w banku to bezpieczeństwo i wygoda. Pieniądze na koncie to ochrona przed różnego rodzaju oszustwami (np. „na wnuczka” lub „na policjanta”) i innymi zagrożeniami, np. włamaniem czy kradzieżą. Dostęp do bankowości elektronicznej to z kolei wygodny sposób, aby opłacać rachunki, robić zakupy przez Internet czy załatwiać sprawy urzędowe.