Kolejną podróż w poszerzeniu wiedzy odbyli TECHNICY BUDOWNICTWA, tym razem kierunek Łódź i TARGI HOME DESIGNU 2023

W dniu 03 marca grupa uczniów z klasy 4 TB, 3TA i 2 TA pod opieką P. Małgorzaty Stosio uczestniczyła w Targach Home i Designu w Łodzi.

Ponad 200 wystawców z całej Polski zaprezentowało najnowsze trendy w budownictwie i wystroju wnętrz, a łódzką Halę Expo odwiedziło blisko 7 tysięcy osób, a wśród nich nasza 10 osobowa drużyna.

Wystawa połączona z Targami Inter Dom – Międzynarodowymi Targami Budownictwa i Aranżacji, Targami Nieruchomości & Budowy Domu oraz Tragami Home Design.

Było to wydarzenie, w którym uczestniczyli producenci i dystrybutorzy dekoracji, mebli wypoczynkowych oraz kuchennych, branży łazienkowej, branży kamieniarskiej, oświetleniowej, stolarze, architekci wnętrz, przedstawiciele branży dekoracyjnej, sektor interior, oferujący podłogi i drzwi, stiuki, farby, tapety oraz inne materiały wykończeniowe. Targi Home Design to płaszczyzna porozumienia pomiędzy klientami poszukującymi modnych rozwiązań dla domu, a firmami dysponującymi pełną paletą produktów wnętrzarskich, zgodnymi z aktualnymi trendami na 2023 rok!

Wyjazd do Łodzi wymagał pewnych wyzwań, a jednym z nich była bardzo wczesna pobudka i dotarcie na dworzec już na godzinę 05:50 rano.

Łódź rozczarowała nas chłodną pogodą, ale pełni energii wyruszyliśmy pieszo w stronę targów. Jednakże po niemalże 45 minutowym marszu poddaliśmy się i skorzystaliśmy z transportu miejskiego.

Zebraliśmy sporo ciekawych katalogów, pism technicznych, wizytówek, rekwizytów niezbędnych przy pracach budowlanych. Materiały zostaną wykorzystane w celach edukacyjnych na zajęciach projektowania wnętrz.

Wycieczkę przypieczętowaliśmy pobytem w Manufakturze – Centrum handlowo-usługowo-rozrywkowym na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego, a dodatkowo pobyt urozmaicił nam iście sprinterski wyścig z czasem, aby zdążyć na pociąg powrotny.

Weronika, Ewelina, Piotrek, Szymon, Gabriel, Bartek, Kuba, Michał, Dawid

Opiekun Małgorzata Stosio