艣roda, 21 lutego, 2024
Zesp贸艂 Szk贸艂 Ponadpodstawowych Nr 5
Aktualno艣ciSzko艂auczniowieWa偶ne strony

PIERWSZY w historii naszej szko艂y POKAZ MODY.馃ぉ

Sukces nie przychodzi 艂atwo ani spontanicznie, okupiony jest ci臋偶k膮 prac膮 a nawet momentami zw膮tpienia. Nie przychodzi te偶 w ci膮gu jednego dnia. Osi膮gni臋cie celu wymaga czasu. Nad Naszym SUKCESEM, bo tak spokojnie mo偶emy powiedzie膰 czuwa艂o ponad 20 nauczycieli oraz 40 uczni贸w z r贸偶nych kierunk贸w kszta艂cenia (Technik Przemys艂u Mody, Technik Stylista, Technik Us艂ug Fryzjerskich, Technik Programista, Technik Budownictwa, Technik Fotografii). Z ca艂膮 pewno艣ci膮 mo偶na powiedzie膰, 偶e WARTO by艂o po艣wi臋ci膰 wiele godzin wsp贸lnej pracy w przygotowania, aby doczeka膰 si臋 rezultatu w postaci zadowolenia i uznania os贸b ogl膮daj膮cych oraz satysfakcji uczni贸w z ich dzia艂ania.

Pokaz Mody rozpocz膮艂 si臋 od wys艂uchania wiersza Wis艂awy Szymborskiej pt. “Portret kobiecy” w wykonaniu uczennicy Oliwii Budziak z klasy 1TB.

Nast臋pnie modelki zaprezentowa艂y stroje o charakterze wizytowo-wieczorowym – eleganckie, od艣wi臋tne, proste w formie nadaj膮ce szykowno艣ci, o liniach mody takich jak: linia osy, wachlarza, tr贸jk膮ta oraz linii secesyjnej 鈥 syreny. Kolorystyka ubior贸w to g艂贸wnie czer艅, biel oraz czerwie艅. G艂贸wnym konceptem pokazu by艂a tkanina – jej w艂a艣ciwo艣ci konfekcyjne oraz mo偶liwo艣ci plastyczne. Stroje damskie zosta艂y wykonane przez uczennice kierunk贸w: Technik Przemys艂u Mody oraz Technik Stylista. Ca艂y proces tworzenia sukien by艂 nadzorowany i realizowany pod czujnym okien nauczycieli przedmiot贸w zawodowych – Pani Urszuli Stokowskiej, Pani Agnieszki Gurby oraz Pani Aleksandry Chojeckiej.

Uczniowie z kierunku Technik Budownictwa zaprezentowali garnitury znanej siedleckiej firmy “Witex”, kt贸rej to w艂a艣ciciele: Pa艅stwo Ewa i Krzysztof Czarnoccy zgodzili si臋 wesprze膰 i urozmaici膰 nasz膮 gal臋 kolekcj膮 m臋sk膮. Obejmowa艂a ona slimowane oraz klasyczne garnitury, smokingi oraz koszule na wiele okazji.

W trakcie trwania pokazu wy艣wietlane by艂y zdj臋cia wykonane w czasie przygotowa艅 kolekcji. Natomiast na sztalugach ustawione zosta艂y profesjonalne zdj臋cia uczennic bior膮cych udzia艂 w pokazie zrobione przez Pani膮 Sylwi臋 Tarkowska i Pani膮 Ann臋 Harasim-Polak oraz uczni贸w Kierunku Technik Fotografii.

Fryzury oraz makija偶e wykona艂y specjalistki w tej dziedzinie: Pani Bernarda Ko艂odziejak, Pani Ma艂gorzata Cabaj oraz uczennice kierunku Technik Us艂ug Fryzjerskich.

G艂贸wnym punktem pokazu by艂o wyj艣cie modelki w przepi臋knej sukni 艣lubnej, kt贸rej welon niesiony by艂 przez bia艂e balony a ze sceny p艂yn膮艂 utw贸r 鈥淔ields of Gold鈥 w wykonaniu naszej utalentowanej Pani Agnieszki Durki.

Druga cze艣膰 pokazu to Walka ROBOT脫W SUMO, przygotowana przez naszych programist贸w pod kierownictwem Pana Przemys艂awa Kubickiego.

Roboty zosta艂y skonstruowane z klock贸w Lego Mindstorms, wed艂ug w艂asnych projekt贸w poszczeg贸lnych zespo艂贸w uczniowskich. Ka偶dy z robot贸w dzia艂a艂 autonomicznie i realizowa艂 wy艂膮cznie wcze艣niej zaprogramowane dzia艂ania, takie jak kontrola motor贸w nap臋dowych, czy przetwarzanie warto艣ci pomiarowych z sensor贸w.

Na Pokazie Mody nie mog艂o zabrakn膮膰 przem贸wienia Pani Dyrektor Agnieszki Zalewskiej-Wr贸bel, kt贸ra tymi oto s艂owami wyrazi艂a zachwyt, rado艣膰 i dum臋 z pracy nauczycieli i uczni贸w:

Szanowni Go艣cie, Kochani Uczniowie, Drodzy Nauczyciele i Pracownicy szko艂y… To, co tutaj zobaczyli艣my, to jest po prostu BOMBA! Jestem z Was wszystkich dumna i jestem dumna, 偶e jestem dyrektorem ZSP nr 5 w Siedlcach. To dzi臋ki Waszej wyt臋偶onej pracy i zaanga偶owaniu mogli艣cie dzisiaj rozpostrze膰 skrzyd艂a. 呕ycz臋 Wam, aby艣cie mogli te skrzyd艂a rozpo艣ciera膰 ka偶dego dnia i 偶eby te skrzyd艂a podnios艂y Was wysoko do niebia艅skich sukces贸w w Waszej karierze zawodowej鈥.

Na zako艅czenie Pokazu Mody zosta艂y wr臋czone przez dyrekcj臋 szko艂y i Pani膮 Bernard臋 Ko艂odziejak nagrody w konkursie 鈥濬ryzury karnawa艂owe鈥.

W szczeg贸lny spos贸b, wyrazy szacunku i wdzi臋czno艣ci pragniemy z艂o偶y膰 naszym darczy艅com, bez kt贸rych nasz pokaz nie mia艂by tak atrakcyjnej oprawy.

Podzi臋kowania kierujemy do:

1. Pa艅stwa Ewy i Krzysztofa Czarnockich, w艂a艣cicieli firmy 鈥淲ITEX鈥漵pecjalizuj膮cej si臋 w sprzeda偶y odzie偶y m臋skiej.

2. Izabeli Kuniewicz, Dyrektor Gminnego O艣rodka Kultury w Chodowie

3. Joanny Ga艂ek, w艂a艣cicielki firmy odzie偶owej 鈥淎TUT鈥 w Siedlcach

4. Tomasza Ga艂ka, w艂a艣ciciela firmy odzie偶owej 鈥淕T鈥 w Siedlcach

Z serca dzi臋kujemy tak偶e naszej Pani Annie Harasim-Polak, kt贸ra u偶yczy艂a nam kompletu profesjonalnego o艣wietlenia.

W rol臋 fotoreporter贸w wcielili si臋 uczniowie klasy pierwszej i drugiej Technikum fotografii i multimedi贸w w sk艂adzie: Maja Sosnowska, Natalia Targosz, Patryk Strzeli艅ski, Ola Gizi艅ska, Julia Trotsenko. To ich zdj臋cia mo偶emy podziwia膰 w fotogalerii.

Wi臋cej zdj臋膰 mo偶ecie obejrze膰 na naszym szkolnym Facebooku馃ぉ馃ぉ馃ぉ馃ぉ. Zapraszamy馃摲馃摲