niedziela, 28 kwietnia, 2024
Pedagog i psychologSzkołauczniowieWażne strony

Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE bierze udział w światowej kampanii “19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”

W tym roku hasłem przewodnim kampanii jest:  #10sekund – to wystarczający czas aby powstrzymać przemoc.

Autor światowej akcji to Womens World Summit Foundation.
Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. W tym roku obchodzimy 10 lat Kampanii 19 dni w Polsce.
Symbol kampanii to pomarańczowa wstążka.

Cel kampanii:

• ostrzegać,
  • zwracać uwagę,
  • uczyć widzieć więcej i lepiej.

W załączeniu znajduje się plakat Sztuka reagowania na przemoc, plakat promujący Kampanię 19 dni oraz Broszura, która powstała w ramach Siedleckiej Ścieżki Pomocowej z wykazem lokalnych instytucji udzielających pomocy psychologicznej, terapeutycznej i prawnej.

Nie odchodźmy – nie odwracajmy wzroku – bądźmy uważni, obserwujmy i zawsze reagujmy na przemoc!!!