sobota, 20 lipca, 2024
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5
AktualnościSzkołauczniowieWażne stronyzawodowy

Podsumowanie Dnia Otwartego – Triumf Technologii i Kreatywności

25 kwietnia nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych (a było ich aż 280 osób), oferując dzień pełen inspiracji, odkryć i zabawy. Dzień Otwarty stał się okazją do zaprezentowania szerokiej oferty edukacyjnej naszej placówki, a także do zaprezentowania talentów i umiejętności naszych uczniów.

Odwiedzająca nasz młodzież z siedleckich podstawówek miała możliwość zwiedzenia pracowni szkolnych i sal lekcyjnych, które na ten dzień zamieniły się w interaktywne przestrzenie do nauki przez zabawę. Pracownia programistyczna zaskoczyła pokazami dronów i robotów, demonstrując najnowsze osiągnięcia technologiczne naszych uczniów. W pracowni fryzjerskiej odbyły się pokazy stylizacji włosów, natomiast przyszli projektanci mody mieli okazję zaprezentować własne projekty ubrań. Entuzjaści budownictwa i aranżacji wnętrz również znaleźli coś dla siebie, dzięki pokazom i warsztatom prowadzonym w tych dziedzinach.

Jednym z najciekawszych punktów programu był konkurs programistyczny “KodKot”, który zgromadził liczne grono młodych programistów. Ceremonia wręczenia nagród była szczególnym momentem, z udziałem – Pani Dyrektor Agnieszki Zalewskiej-Wróbel oraz Pana Dyrektora Artura Niewiadomskiego z Instytutu Informatyki UwS.

Dzień Otwarty był również okazją do zapoznania się z ofertami praktyk i staży od firm współpracujących ze szkołą, co było prezentowane na mini targach w sali gimnastycznej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gościom za obecność. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać i rozwijać pasje młodych ludzi, którzy już dziś pokazują, że mają ogromny potencjał, aby w przyszłości stać się liderami w swoich dziedzinach. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszej szkole!

Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć z Dnia Otwartego oraz do śledzenia naszych kolejnych inicjatyw.