poniedziałek, 13 maja, 2024
AktualnościSamorządSzkołauczniowie

🎓🌟 Pożegnanie Absolwentów i Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja! 🇵🇱 🇵🇱

,,Każde pożegnanie jest nowym początkiem”

🌟Dzień 26 kwietnia, to szczególny dzień w historii naszej szkoły.🌟

Uroczyste zakończenie edukacji dla klasy V technikum to nie tylko moment pożegnania z murami szkoły, ale także czas refleksji nad osiągnięciami i wspomnieniami, które będą ich inspirować w kolejnych etapach życia.🎓

To niezwykłe wydarzenie połączyliśmy z upamiętnieniem święta uchwalenia Konstytucji 3 maja, której obchody wpisują się w bogatą historię naszej Ojczyzny. Pani Dyrektor, skupiając się w swoim przemówieniu na znaczeniu i wadze Konstytucji dla każdego Polaka, przypomniała o wartościach, które są fundamentem naszego społeczeństwa.

🇵🇱Uroczyste ślubowanie absolwentów było wyjątkowym momentem, w którym każdy z nas, wraz z absolwentami, potwierdził swoje zobowiązanie do służby Ojczyźnie i praworządności. To nie tylko gest symboliczny, lecz także wyraz szacunku dla dziedzictwa, które otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń.🇵🇱

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego i szkolny chór wzruszyli swoją piosenką i życzeniami sukcesów w dorosłym życiu, w które właśnie wchodzą nasi maturzyści. Ich serdeczne słowa były jak promień słońca, który rozświetlał nasze serca w tym ważnym dniu. Dodatkowo, maturzyści otrzymali podarunki od klas młodszych, co było nie tylko gestem przyjaźni, ale także wyrazem wdzięczności za ich obecność i wsparcie w ciągu minionych lat.

Dziękujemy Wam, drodzy absolwenci, za Wasz trud, zaangażowanie i pasję, którą wniesiecie w świat. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i ufamy, że z nimi staniecie na wysokości każdego wyzwania, jakie niesie przyszłość. Dziękujemy za to wzruszające pożegnanie i łezkę w oku wychowawczyni, pani Anny Skorupskiej ☺️

Dodatkowym smaczkiem uroczystości były podziękowania dla pani Marioli Michalskiej za wspieranie idei upowszechniania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród młodzieży przez zaangażowanie szkoły w projekt edukacyjny “Lekcje z ZUS”. Ponadto, nasze uczennice z klasy 3 technikum budownictwa Aleksandra Skolimowska, Patrycja Jaszczuk, Patrycja Kobylińska, otrzymały dyplomy uznania za udział w szkolnym etapie olimpiady “Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Pani dyrektor ogłosiła również wyniki konkursu o nazwie “XXVIII Miejski Konkurs Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej”, w którym Julia Mroczek (kl. 3 technik przemysłu mody) zajęła I miejsce, a Oliwia Rafałek (kl. I technik stylista) zajęła II miejsce. Usłyszeliśmy również wyniki II szkolnego konkursu “Stroik Wielkanocny” pod przewodnictwem pani Beaty Dudziak: Amelia Korycińska – I miejsce, Julia Mroczek – II miejsce, Zuzanna Romaniuk – III miejsce. Wyróżnienia otrzymały: Julia Głąbiak, Aleksandra Mirkiewicz i Patrycja Ługowska.

Gratulujemy zwycięzcom konkursów, a maturzystów żegnamy z najserdeczniejszymi życzeniami powodzenia na egzaminie maturalnym! 🌟🎓 #Absolwenci2024 #Konstytucja3Maja #ZakończenieEdukacji
Za przepiękne fotografie dziękujemy pani Annie Harasim-Polak💝